Produkt, Zdrowie

Butelka termiczna zamiast plastiku

Butelka termiczna zamiast plastiku

Obecnie dysponujemy całą gamą możliwości ułatwiających codzienne zadania, co jest efektem zarówno postępu, jak i tego, że żyjemy w ciągłym pędzie. Często mamy wiele opcji wyboru, dlatego decydując się na jakieś rozwiązanie, warto robić to rozsądnie i świadomie. Butelka termiczna Runmageddon to pomysł dla każdego, kto ceni sobie praktyczność w życiu codziennym i w podróży.

Szykując się na wyjazd w góry lub weekendowy trekking staramy się wyposażyć w sposób najbardziej funkcjonalny, aby nasz plecak był lekki i zawierał wyłącznie niezbędne rzeczy. Dodatkiem i jednocześnie podstawą w takich sytuacjach jest zabranie ze sobą napoju w celu regularnego uzupełniania płynów w organizmie. Najczęstszym odruchem jest wtedy szybka wizyta w sklepie i zakup butelki z wodą. Wydaje się to najprostszym rozwiązaniem, ale czy na pewno?

Istnieje wybór znacznie lepszy, dużo bardziej funkcjonalny i najbardziej rozsądny, ponieważ związany z dbałością o naturę, która dla nas wszystkich jest niezwykle ważna. Zamiast nieustannego zaopatrywania się w kolejny, szkodliwy dla środowiska i zdrowia plastik, wystarczy jeden zakup. Butelka termiczna oferowana przez markę Runmageddon to produkt, który doceni każda osoba wybierająca się w dowolną podróż, niezależnie od pory roku czy charakteru wyprawy. Trekking, spacer, noc w lesie albo po prostu dzień spędzony w pracy – w takich sytuacjach niezbędne jest zabranie ze sobą gorącej herbaty lub orzeźwiającego napoju, które dodadzą nam sił i nawodnią nasz organizm. Niestety wielokrotnie przekonaliśmy się, że standardowe termosy nie spełniają naszych oczekiwań – szybko uwalniają temperaturę napoju, są często zbyt ciężkie, a ich powierzchnia ściera się po kilku użyciach, przez co chowamy je głęboko do szafki jako ostateczność.

Butelka termiczna Runmageddon w praktyce

Wszystkie zalety butelki termicznej Runmageddon nakreślają nam obraz produktu idealnego, a przynajmniej wychodzącego przed szereg podobnych rozwiązań. Przechodząc do praktyki, postanowiliśmy wysłuchać opinii jednego ze świeżych nabywców i zarazem miłośnika górskich wypraw, który odważył się przetestować ten gadżet w terenie przy niezbyt sprzyjającej aurze pogodowej:

Horyzont Wypraw trasa 30 KM z Butelką termiczną Runmageddon

Funkcjonalność

Poza zbiornikiem na płyn, butelka Runmageddon stanowi również funkcję termosu, przy czym jest bardzo lekka i kompaktowa. Zmieści się do każdej kieszeni plecaka przystosowanej pod kątem butelek, jak również do większości uchwytów samochodowych.

Dodatkowe właściwości termiczne

Technologia z zastosowaniem próżniowej izolacji sprawia, że butelka termiczna Runmageddon utrzyma temperaturę Twojego napoju na długi czas: ciepło do 20h, a zimno nawet do 30h. To istotna zaleta tej butelki w porównaniu ze standardowymi termosami.
Horyzont Wypraw z Butelką Termiczną

Zabezpieczenie przed przeciekaniem i utratą temperatury

Korek wykonany z pianki izolującej wyposażony jest dodatkowo w gumkę blokującą, co likwiduje częsty problem wylewania się cieczy z butelki. Takie zabezpieczenie ogranicza również utratę wewnętrznej temperatury.

Wysoka jakość

Nasza butelka wykonana jest z podwójnej warstwy wysokogatunkowej stali nierdzewnej i miedzi, co czyni ją wyjątkowo odporną na uszkodzenia. Nieporównywalną z innymi termosami trwałością charakteryzuje się również zewnętrzna powłoka, która dodatkowo cieszy oko oryginalnym wzorem.

Oszczędność i ekologia

Mając pod ręką termiczną butelkę, nie musimy już troszczyć się o zakup napoju, oszczędzamy więc czas i pieniądze. Towarzyszy nam również świadomość, że każda rezygnacja z nabycia plastikowej butelki to również mniej plastiku w przyrodzie.

Testując naszą butelkę termiczną, Tomek podsumował efekty kilku najważniejszych koncepcji, którymi marka Runmageddon kieruje się w ofercie swoich produktów. Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie akcesoria łączy funkcjonalność, wygoda, wysoka jakość i oryginalna oprawa. Połączenie procesu produkcji ze zdrowiem oraz zakupu z ekologią, są niewątpliwie bezcennymi zaletami butelki Runmageddon. Niewidoczne gołym okiem, mają największą wartość.

Powszechne zastosowanie

Ta termiczna butelka jest stworzona nie tylko do “zadań specjalnych” z kategorii górskich wyjazdów, czy wypadów survivalowych. Przygotowaną przez siebie ulubioną herbatę lub orzeźwiający napój możesz popijać też w pracy, albo zabrać ze sobą na spacer lub siłownię. Swoje pragnienie ugasisz również podczas podróży autem.

Termiczna butelka w walce z plastikiem

Każdy z nas, jako jednostka, ma ostatecznie znaczenie w skali globalnej. Znajdujemy się w punkcie, z którego możemy obserwować wiele zmian zachodzących na świecie. Człowiek ma ogromny wpływ na środowisko. Niestety coraz częściej obserwujemy jego negatywne skutki, co odbija się ekologiczną czkawką. Pocieszeniem jest poszerzająca się świadomość tego problemu, skutkująca stopniową zmianą nawyków w życiu codziennym, albo wręcz aktywnymi działaniami, które mają na celu zatrzymanie procesu degradacji środowiska. Będąc w zgodzie z ekologicznymi i zdrowotnymi wartościami, marka Runmageddon postanowiła rozpowszechniać tę ideę oferując produkty, których proces wytwarzania jest bezpieczny dla użytkowników i przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczeń w przyrodzie. SportGeddon to sklep internetowy, który poszerza swój asortyment o produkty zdolne zaspokoić Klientów poszukujących rzeczy praktycznych i trwałych, a przy okazji zgodnych ze wspomnianymi wartościami. Jednym z takich produktów jest właśnie nasza butelka termiczna, pełniąca funkcję zbiornika na napój oraz termosu, jednocześnie ograniczająca popyt na płyny w plastikowych butelkach.

Plastik a zdrowie i ekologia

Spacer po lesie zawsze wiąże się z wszechobecnymi śmieciami, które wnikają do gleby, degradując jej naturalne otoczenie. Wszyscy wiemy, że plastik nie rozkłada się w tempie jabłka. Czas rozkładu tworzyw sztucznych jest zatrważająco długi i zależny m.in. od struktury i wielkości przedmiotu. Przykładowo, styropianowy kubeczek zniknie po około 200 latach, foliowa reklamówka rozłoży się w mniej więcej dwa razy dłuższym czasie, a plastikowa butelka – czyli negatywny bohater tego artykułu – będzie potrzebować na to od 100 do nawet 1000 lat.

My, jako konsumenci, cierpimy na przemyśle takich tworzyw sztucznych równie cicho jak środowisko. Jeśli chcecie poznać szczegóły, to lepiej wstrzymajcie oddech.

Plastikowe butelki należą do tzw. tworzyw PET. To skrót od politereftalan etylenu (C10H8O4)n  – termoplastyczny polimer z grupy poliestrów, który ma główne zastosowanie w produkcji opakowań spożywczych: pojemniki na żywność, butelki, reklamówki, słoiki itp. Tworzywa PET są lekkie, tanie, wygodne i opanowały rynek produkcyjny na całym świecie.

Niestety mają też bardzo poważną wadę – nie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Surowiec ten został wynaleziony w latach ‘40 XX wieku, ale badania nad jego szkodliwością trwają dopiero od około 20 lat. Przeprowadzone analizy dowiodły obecności hormonów estrogenowych oraz antymonu w wodach przechowywanych w plastikowych butelkach. Trójtlenek antymonu, stosowany jako katalizator przy produkcji tworzyw PET, stopniowo wchodzi w skład zawartości opakowania. Im dłuższe pozostawienie wody w takiej plastikowej butelce, tym większe stężenie w niej antymonu. Jeśli decydujesz się na ograniczenie zużycia plastiku poprzez wielokrotne używanie jednorazowych butelek, lepiej pomyśl nad praktycznością i ochroną środowiska stosując butelkę wielorazowego użytku. Wiedz, że każde mikrouszkodzenie plastikowego opakowania zwiększa ryzyko przedostania się cząsteczek plastiku do naszego napoju, nie mówiąc już o pozostawieniu butelki na działanie wysokiej temperatury w cieplejsze dni. Spożywanie pokarmu lub napojów z dodatkami tych tworzyw niesie za sobą zdrowotne konsekwencje.

Bezpieczny proces produkcji

Materiały, z jakich została wykonana butelka termiczna Runmageddon, nie zawierają bisfenoli (BPA – bisfenol A), czyli związków chemicznych oficjalnie uznanych przez WHO za szkodliwe, jednak wciąż powszechnie stosowane w produkcji tworzyw sztucznych – między innymi plastikowych butelek na napoje.

W Internecie możemy znaleźć coraz więcej informacji o negatywnych skutkach plastikowych (po)tworów, jednak najbardziej zaufanym źródłem są publikacje WHO (World Health Organization), Światowej Organizacji Zdrowia.1 Badania nad szkodliwością plastiku nie ustępują, a ich poszczególne raporty obrazują wciąż niejasny stopień zagrożenia dla zdrowia i niestety nie dysponujemy jeszcze ostatecznymi wynikami.

Horyzont Wypraw z Butelką Termiczną

Zmiana zaczyna się od nas

Co możemy zrobić dla siebie i środowiska? Możemy oczywiście szerzyć wartościowe idee, pozostając jednocześnie w zgodzie z otoczeniem. Warto wyrobić sobie dobre nawyki w życiu codziennym, jak na przykład korzystanie z pojemników oznaczonych jako wolne od BPA, zwracanie uwagi na skład produktów spożywczych, czy segregacja odpadów – i chociaż wiemy, że niektórym kojarzy się to z wysiłkiem godnym kulturysty, to tak naprawdę jest to tylko dodatkowy ruch ręką. Butelka termiczna będzie doskonałym uzupełnieniem tej pożytecznej aktywności. Zarówno natura, jak i ludzie docenią z czasem nasz minimalny wysiłek. Razem możemy zdziałać wiele!

Butelka termiczna Runmageddon to świadomy wybór

Korzyści płynące z ograniczenia plastiku na rzecz bezpiecznej, trwałej i funkcjonalnej butelki termicznej mogą odczuć zarówno weekendowi spacerowicze, jak i zahartowani wędrowcy. Niezależnie od tego gdzie i kiedy – w pracy, na siłowni, czy w terenie podczas zimowej aury – warto zabrać ze sobą produkt, z którym  będziemy czuć się komfortowo. Internetowy sklep SportGeddon stworzony przez markę Runmageddon daje nam możliwość wyboru butelki termicznej zgodnej z naszymi potrzebami. Jeśli jesteśmy zwolennikami dłuższych wypraw, albo po prostu nasz organizm pochłania większe ilości płynów, możemy wybrać pojemność butelki 750ml zamiast 0,5 litra. Taką opcję daje nam model Black Marble, który charakteryzuje się ciemną, błyszczącą powierzchnią o unikatowym, Runmageddonowym designie. Taka butelka prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, jednak jeśli wolimy otaczać się ciepłymi kolorami, to naszą uwagę od razu zwróci Banana Split – butelka w żółtym kolorze, która z pewnością wniesie do Twojego otoczenia dużo pozytywnej aury.

Aby powstrzymać klimatyczny armagedon,
wybierz produkt Runmageddon!

1 “BISPHENOL A (BPA) – Current state of knowledge and future actions by WHO and FAO”, World Health Organization: https://www.who.int/foodsafety/publications/fs_management/No_05_Bisphenol_A_Nov09_en.pdf