Siłownia, Zdrowie

Czy spalacze tłuszczu są efektywne bez ćwiczeń?

Suplementy wspierające redukcję tkanki tłuszczowej możemy podzielić na kilka kategorii, ze względu na to, jak działają na nasz organizm. Przeznaczone są one dla wszystkich osób, które chcą zrzucić trochę kilogramów i zredukować nadmiar tłuszczu. Mogą z nich korzystać również osoby, które nie są za bardzo aktywne sportowo. Odpowiedni dobór spalaczy tłuszczu wywołuje deficyt energetyczny oraz przestawia nasze ciało na wykorzystywanie tkanki tłuszczowej, jako źródła energii. Czy spalacze tłuszczu są równie efektywne bez ćwiczeń, co w przypadku osób regularnie uprawiających sport?

Czy spalacz tłuszczu działa bez treningu?

Dzięki spalaczom tłuszczu nasz metabolizm jest znacznie bardziej podkręcony nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale także w ciągu całego dnia. Lipoliza, termogeneza i diureza również są procesami znacznie bardziej rozłożonym w czasie, dlatego też spalacz tłuszczu będzie działał u każdego. Może się jednak okazać, że takie suplementy diety nie będą skuteczne. Nie pomogą  jeśli znacząco przekraczamy nasze zapotrzebowanie kaloryczne.

Jak wiadomo, do ich skuteczności nie jest wymagana szczególna dieta. Dostarczanie jednak naszemu organizmowi kilka tysięcy kalorii w postaci śmieciowego jedzenia czy cukrów spowoduje, że potencjał spalaczy idzie na marne. Musimy również zwrócić uwagę na fakt, że reduktory tłuszczu w dużej mierze stosuje się w ciągu całego dnia, a nie tylko przed treningiem.

Suplementami diety, które dodatkowo podnoszą efektywność redukcji tkanki tłuszczowej są spalacze termogeniczne. Zwiększają one nasze możliwości wysiłkowe w trakcie treningu. Mogą je również stosować osoby, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej, ale efekty ich działania nie będą aż tak dobre.

Jaki suplement diety wybierać, gdy nie ćwiczymy?

Fat burner, czyli inaczej spalacze tłuszczu to suplementy, które mogą być stosowane przez większość ludzi. Nie można powiedzieć, że przez wszystkich, bo u niektórych osób mogą one wywoływać różne reakcje. Niemniej brak ćwiczeń nie oznacza, że musimy się ograniczać w stosowaniu spalaczy tłuszczu. Możemy wybierać dokładnie takie same preparaty lub zestaw jak osoby regularnie uprawiające sport.

Jedynym ważnym kryterium jest liczba składników pobudzających. Istnieje wiele bardzo skutecznych termogeników, które posiadają zazwyczaj umiarkowaną ilość stymulantów. Takie produkty jak najbardziej sprawdzą się u osób, które z regularną aktywnością fizyczną nie mają nic do czynienia. W niektórych przypadkach mogą one wywoływać jednak zbyt wysokie pobudzenie.

Rozwiązaniem w takim przypadku może być spalacz tłuszczu lipotropowy. Suplementy tego typu zapobiegają tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych oraz nasilają lipolizę, czego efektem jest gubienie zbędnych kilogramów. Co istotne, charakteryzują się one bardzo trwałymi efektami nawet po ich odstawieniu na dłuższy czas.

Czy jakikolwiek ruch można traktować, jako trening?

Dla naszego ciała nie ma kompletnie znaczenia, w jaki sposób zużywamy kalorie. Najważniejszy jest ich odpowiedni deficyt. Osoba prowadząca raczej bierny tryb życia dostarczająca dziennie 1900 kcal z pewnością szybciej zgubi zbędne kilogramy od osoby z większą aktywność fizyczną, lecz dostarczającą codziennie dwukrotnie więcej kalorii. Podane wyżej dane są wartościami przykładowymi, ale umożliwiają dobre zrozumienie tego, w jaki sposób dochodzi do tworzenia ujemnego bilansu kalorycznego.

Dla naszego organizmu najważniejszy jest efekt końcowy, a same ćwiczenia są tylko dodatkowym narzędziem, a nie koniecznością. Jeśli wygodniej jest nam ruszać się na świeżym powietrzu, w domu, czy w pracy, to możemy osiągnąć takie same efekty jak na siłowni. Regularna aktywność fizyczna, będzie dodatkowym bodźcem do tego, aby spalanie tkanki tłuszczowej przychodziło nam łatwiej i szybciej. Poza tym ma to także korzystny wpływ na wiele innych procesów, które zachodzą w naszym organizmie.

Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Spalacze tłuszczu zawierające L-Karnitynę bądź inne substancje aktywne, z pewnością pomogą nam w szybszym pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Suplement diety może okazać się świetnym rozwiązaniem na przełamanie stagnacji w odchudzaniu, a dla innych dobrą motywacją do rozpoczęcia treningów.

Najczęściej wybierane są spalacze tłuszczu termogeniczne i lipotropowe, które mają najbardziej kompleksowy skład. W ich składzie znajduje się często ekstrakt z zielonej herbaty– L-Karnityna i wiele innych substancji, które wpływają na redukcję największej ilości tłuszczu. Spalacze są dobrym wyborem, gdy zależy nam na maksymalnej efektywności i szybkiej redukcji zbędnych kilogramów. Możemy je dodatkowo wspomóc boosterami metabolizmu, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku osób niebędących na co dzień aktywnymi sportowo.

Inną opcją przyspieszenia metabolizmu jest grupa blokerów apetytu, które skutecznie hamują łaknienie. Bardzo często zdarza się, że cały dzień staramy się zdrowo odżywiać oraz kontrolować posiłki, ale wieczorem mamy napad głodu i sięgamy wtedy po duże ilości pustych kalorii.