Produkt, Siłownia, Zdrowie

Mata do akupresury po treningu na siłowni

Mata do akupresury po treningu na siłowni
Akupresura to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy intensywnie trenują i regularnie uprawiają aktywność fizyczną. Dzięki jej właściwościom jesteśmy w stanie pozbyć się uporczywych dolegliwości związanych z napięciem mięśni oraz bólami po treningu. Regularne stosowanie maty do akupresury gwarantuje nam rozluźnienie mięśni i polepszenie komfortu życia. 

Mata do akupresury i jej najważniejsze właściwości

Mata do masażu akupresurowego jest narzędziem, które ułatwia i w dużym stopniu przyspiesza prawidłową regenerację po intensywnym treningu. Jej regularne stosowanie zapewnia skuteczność oraz długotrwałe efekty, które poprawiają komfort życia osobom aktywnym fizycznie. Jej drobne kolce pobudzają krążenie krwi, dzięki czemu następuje przyspieszenie procesów odnowy komórkowej.

Mata do akupresury daje następujące korzyści dla organizmu:

  • niweluje stany zapalne
  • poprawia witalność oraz dotlenienie organizmu
  • dodaje energii i pobudza
  • pomaga rozluźnić napięte mięśnie
  • działa przeciwbólowo
  • wspiera produkcję endorfin
  • wspomaga redukcję bólu potreningowego
  • wspomaga zdrowy i efektywny sen
mata do akupresury
mata do akupresury1

Jak używać maty do akupresury?

Leżenie na macie do akupresury w początkowej fazie może nie należeć do najprzyjemniejszych doświadczeń. Z czasem zaczniemy jednak przyzwyczajać się do uczucia, które powodują kolce i poczujemy pozytywne efekty stosowania tego narzędzia. Ćwiczenia na macie do akupresury możemy wykonywać po każdej jednostce treningowej lub zastąpić nimi codzienny trening. 

Najważniejsze jest ułożenie głowy, która powinna swobodnie leżeć na poduszce dołączonej do maty. Mata do akupresury z poduszką pozwala podnieść komfort użytkownika i zmniejsza obciążenie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Aby efekt działania wypustek na macie był jak najlepszy, należy położyć się na niej bez ubrania lub w bardzo cienkiej koszulce. 

Początkowo sesje będą trwały około 5-10 minut. Osoby, które już od dłuższego czasu pracują z matą, mogą pozwolić sobie na spędzenie na niej nawet około godziny. Powstałe na skórze przekrwienia i zaczerwienienia nie powinny stanowić powodów do niepokoju. Jest to naturalny efekt świadczący o pobudzeniu krążenia i stymulacji tkanek.

Sesja relaksacyjna z matą do akupresury

W zależności od stopnia zaawansowania oraz regularności wykonywanych sesji ich czas może wahać się od 5 minut, nawet do godziny zegarowej. Wszystko zależy od tego, ile nasze ciało jest w stanie wytrzymać. Zdecydowanie większy problem będą miały osoby początkujące, których skóra nie jest przyzwyczajona do kolców, które posiada mata do akupresury. 

Po pojedynczym treningu z matą możemy zauważyć efekty w postaci poprawy ukrwienia oraz odczuwalnego rozluźnienia mięśni. Należy jednak pamiętać, że zabieg akupresury powinien oddziaływać bezpośrednio na ciało, dlatego najlepiej wykonywać go bez ubrania.

Jakie zalety i korzyści dla zdrowia przynosi wypoczynek na macie do akupresury?

Mata do akupresury to urządzenie, posiadające wiele dobroczynnych właściwości, które poprawiają nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wywodzi się ona z Chin, gdzie od dawna leczy się ból poprzez uciskanie punktów na ciele. Według chińskiej filozofii zabieg ten powoduje uwalnianie energii, która prowadzi do odnowy naszych komórek. 

Doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi oraz różnego rodzaju zwyrodnieniami. Regularne stosowanie może trwale wyleczyć bolesne dolegliwości. Ma również swój udział w zapobieganiu bólu migrenowego i jego leczeniu. Osobom zmęczonym zabieg na macie doda energii i pobudzi je do działania. Dzięki wydzielaniu endorfin poprawia się także nasz nastrój. 

Mata do akupresury jest świetnym rozwiązaniem dla osób, których największym problemem są dolegliwości bólowe. Najczęściej wiążą się one z napięciem mięśniowym. Rozluźnienie, które następuje po sesji, wspomaga również jakość snu i regenerację. 

Dodatkowym atutem maty do akupresury jest to, że polecają ją fizjoterapeuci, którzy na co dzień pracują z osobami aktywnymi fizycznie. Możesz skorzystać z niej zarówno w domu, jak i na siłowni, czy w gabinecie fizjoterapeuty.

Kto może używać maty do akupresury

Ćwiczenia na macie do akupresury to świetna propozycja dla osób z chorobami układu ruchowego, zmianami zwyrodnieniowymi i stanami zapalnymi. Mogą stać się regularnym dodatkiem do leczenia tego rodzaju dolegliwości, ponieważ dają trwale efekty. Z dobrodziejstwa narzędzia mogą korzystać zarówno sportowcy, jak i osoby prowadzące siedzący tryb życia. Z zabiegów nie wolno korzystać kobietom w ciąży oraz osobom z chorobami nowotworowymi i dermatologicznymi. Z dobrodziejstwa maty do akupresury korzystają również uczestnicy maratonu Runmageddon, którzy intensywnie trenują przed każdym startem. O korzyściach, jakie płyną z jej używania, możesz porozmawiać z trenerem na siłowni. Nasi doradcy w RMG GYM zawsze chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.